Keresés

 



Dunaújvárosi Közéleti Hetilap hirdetés

Dunaújvárosi Közéleti Hetilap hirdetés 1

Dunaújvárosi Közéleti Hetilap hirdetés feladás

Kérjük töltse ki az alábbi mezőket!

Adja meg az elérhetőségi adatait: Név, email és telefonszám. Írja be a kért hirdetés szövegét. A kérésnél az alábbiakat tudja megadni: apró vagy keretes hirdetést szeretne, egyszer vagy többször jelenjen meg, és az milyen rendszerességgel, ha számlát kér adja meg a nevét, címét és adószámát!

Mi ezek alapján elküldjük önnek, hogy mennyibe kerül hirdetése és mikor tudna egjelenni. Ezután dönthet, hogy megfelel-e Önnek ez a lehetőség. Mindenképpen várja meg a választ, hogy mennyit is kell utalnia! A befizetés után jelenhet meg hirdetése!

Dunaújvárosi Közéleti Hetilap hirdetés megrendelés

Dunaújvárosi Közéleti Hetilap2

Dunaújvárosi Közéleti Hetilap hirdetés terjesztés

Megjelenik Dunaújvárosban minden postaládába bedobva, A/4 méretben, 16-24 színes oldalon.

Nyomott példány:           2024. második félév  – Hetente  22.500 db

Terjesztett példány:        2024. második félév –  Hetente  22.500 db

DS Média Kft. kiadó

Dunaújvárosi Közéleti Hetilap hirdetés megjelenés

Megjelenés:                                       Minden héten pénteken!

Anyagleadás (fizetéssel együtt):     Aktuális héten kedden 10 óráig!

Dunaújvárosi Közéleti Hetilap hirdetési árak

Hirdetési tarifa:  

 Apróhirdetés (max. 160 karakter)

Lakossági

10 szó   630 Ft+áfa = 800 Ft         + szó       63 Ft+áfa =  80  Ft/szó

 Üzleti

10 szó 1260 Ft+áfa = 1600 Ft          + szó     126 Ft+áfa = 160 Ft

 Kiskeretes hirdetés (20 ill. 40 szó és kép)

82×40 mm          16.000 Ft+áfa = 20.320 Ft

83×60 mm          24.000 Ft+áfa = 30.480 Ft

 

 Ha szeretne keretes hirdetést feladni,                                                 kérjük, vegye fel a kapcsolatot velünk!

Dunaújvárosi Közéleti Hetilap hirdetés

Dunaújváros (ókori római nevén: Intercisa, németül: Neustadt an der Donau, szerbül: Pantelija,  1951 előtt: Pentele, Dunapentele, 1951–1961 között: Sztálinváros) megyei jogú város a Közép-Dunántúl régióban. A Dunaújvárosi járás székhelye, a megye második legnépesebb települése Székesfehérvár után. Magyarország egyik legmagasabb jövedelmű települése, egyetemváros. 5267 hektáros  kiterjedésével Magyarország legkisebb közigazgatási területű megyei jogú városa.

Intercisa néven ismert a római korban, amelyből hatalmas tárgyi leletanyag maradt fenn, amelyek arról árulkodnak, hogy az itt létesült római katonai tábor a hozzá kapcsolódó polgárvárossal jelentős szerepet játszott a Római Birodalom Pannonia provinciabeli keleti határának, limesének a barbár támadások elleni védelmében. 

A honfoglaló magyarok a 10. század elején telepedtek meg a térségben. A későbbi korból származó ásatások tárták fel a Dunaújváros elődjének tekinthető, már az Árpád-korban is létező, máig fennálló Pentelét, amely egy középkori görög szentről, Szent Pantaleonról, pontosabban az egykori Duna-szigeti (a mai Szalki-sziget elődje) Szent Pantaleon-apátság védőszentje után kapta a nevét.

A falu 1541-től 1688-ig volt török uralom alatt, a tizenöt éves háború alatt pedig a lakosság teljesen kipusztult. A 17. században a törökök palánkvárat építettek a falu (mezőváros) magját jelentő Rácdombon. A török uralom alóli felszabadulás után – több Duna menti településhez hasonlóan – a magyar lakosságot rácok váltották fel. Amikor pedig a Duna menti községek jobbágyai megtagadták a labancoknak a szolgálatot, Pentele is német megszállás alá került, és újból elnéptelenedett.

A pentelei rác lakosság részt vett a Rákóczi-szabadságharcban, amelynek leverése után a falu újra kiürült volna, ha nem hoznak magyar telepeseket a községbe. Ezt követően azonban a település fejlődésnek indult. Az 1831. évi kolerajárvány után a jobbágyok helyzetének romlása ugyan lázadáshoz vezetett, ám közben, 1830-ban, a község jogot szerzett évente négy országos és hetente két hetivásár tartására. Az uralkodó, a későbbi palotapuccsal megbuktatott „jóságos” V. Ferdinánd 1833-ban (ismét) mezővárosi rangot adott Pentelének.

Az 1848–49-es szabadságharc idején a nemzetőrök és a népfelkelők felügyelték a dunai átkelőt és a BudaEszék út pentelei szakaszát. A lakosság nagy része mezőgazdasági bérmunkássorba kényszerült. A kiegyezést követően 1870-ben, Dunapentelét a nagyközségek közé sorolták. 

A település a második világháború alatt bombakárokat szenvedett. Az MDP 1949 végén hozott döntést egy új, gigantikus vaskohászati kombinát és a hozzá kapcsolódó lakótelep felépítéséről, amelynek célja az volt, hogy megteremtse a hazai szocialista nehézipart. Az eredetileg Mohács környékére álmodott beruházásnak a megromlott magyar–jugoszláv kapcsolatok miatt új helyszínt kerestek, így esett a választás a mezőföldi plató szélén álló településre: az első ötéves terv beruházásaként kezdődött– akkori nevén Sztálinváros – építése Weiner Tibor tervei szerint.

A város neve – 1961-től – Dunaújváros. A Sztálin vasműből (még 1956-ban) Dunai Vasmű, majd Dunaferr Zrt., legújabban pedig ISD Dunaferr Zrt. lett. Egységes, ám mégis sokszínű, szocreál és szocmodern stílusú, parkokkal rendkívül gazdagon tarkított városképe kiemelkedő építészeti és várostervezési értéket képvisel.

Dunaújvárosi Közéleti Hetilap hirdetés