Keresés

Hétről-Hétre Dombóvár hirdetés

Hétről-Hétre Dombóvár hirdetés feladás

Kérjük töltse ki az alábbi mezőket!

Adja meg az elérhetőségi adatait: Név, email és telefonszám. Írja be a kért hirdetés szövegét. A kérésnél az alábbiakat tudja megadni: apró vagy keretes hirdetést szeretne, egyszer vagy többször jelenjen meg, és az milyen rendszerességgel, ha számlát kér adja meg a nevét, címét és adószámát!

Mi ezek alapján elküldjük önnek, hogy mennyibe kerül hirdetése és mikor tudna megjelenni. Ezután dönthet, hogy megfelel-e Önnek ez a lehetőség. Mindenképpen várja meg a választ, hogy mennyit is kell utalnia! A befizetés után jelenhet meg hirdetése!

Hétről-Hétre Dombóvár hirdetés megrendelés

Hétről-Hétre Dombóvár hirdetés terjesztés

Ingyenes információs és hirdetés újság. A/3 méretben, 8-12 színes oldalon. Dombóvár és vonzáskörzete 18.000 példány – 22 településen. Megjelenés csütörtökön-pénteken. Terjesztés: DOMBÓVÁR, Sásd, Vásárosdombó, Kapospula, Kaposszekcső, Szőlőhegy, Attala, Csoma,Szabadi, Csikóstőttős, Mágocs, Bikal, Döbrököz, Kurd, Dalmand, Kocsola, Alsóhetény, Nak, Liget-lakótelep, Szakcs, Jágónak és Várong településeken.

Nyomott példány:           2024. második félév  – Hetente  18.000 db

Terjesztett példány:       2024. második félév –  Hetente  18.000 db

Basámi Nyomdaipari Kft. kiadó

Hétről-Hétre Dombóvár hirdetés megjelenés

Megjelenés:

Minden héten csütörtökön-pénteken.

Anyagleadás (fizetéssel együtt):

Adott héten kedd 12 óráig!

Hétről-Hétre Dombóvár hirdetési árak

Hirdetési tarifa:  

 Lakossági Apróhirdetés:       (Max. 20 szó)

          30 szóig 1181 Ft+áfa = 1500 Ft

Kiemelés:        +394 Ft+áfa =    500 Ft  (negatív vagy szín)    

Szolgáltatás Apróhirdetés:       (Max. 20 szó)

          30 szóig 2835 Ft+áfa = 3600 Ft

Gyász, Megemlékezés:       (Max. 30 szó)

          30 szóig 5512 Ft+áfa = 7000 Ft

Ha szeretne keretes hirdetést feladni,                                                          kérjük, vegye fel a kapcsolatot velünk!

Hétről-Hétre Dombóvár hirdetés

Az i. e. 4. században kelták szállták meg a Dunántúl területét, majd i. sz. 8-ban a rómaiak véglegesen meghódították és a birodalomhoz csatolták. Pannoniában Dombóvár kedvező fekvésének köszönhette létezését. Fontos utak vezettek itt a rómaiak idejében Pécsről (Sopianæ) Győrbe (Arrabona) és Óbudára (Aquincum). Újdombóvár helyén a római korban Pons Sociorum Mansuectina (Kapos folyó átkelő) néven létezett itt egy híd, míg egy közeli falu helyén, Alsóhetényben katonai erőd működött (a szabálytalan négyzetet formázó erőd falainak hossza összesen 1879 méter, területe 21 hektár volt).

Dombóvár térségét a honfoglaló magyarok korán benépesítették. Első ismert erődítménye a mai Szigeterdőben az elmúlt években feltárt, téglából épült vártorony, amely a 12. században már állt. A település nevét többnyire a szláv dobov(o) (=tölgyes) szóból eredeztetik.

Ma is láthatók a Kapos partján a valószínűleg a tatárjárás után épült másik vár romjai. Első ismert írásos emléke az Árpád-ház kihalását követő időkből származik, ekkor a Vencel-párti Henrik bán szerezte meg. Károly Róbert hatalmának megszilárdítása után az egykori királyi javakat visszavette, és a vár csere útján, 1326-ban a Csák nemzetség birtokába került. Az új birtokos család a helynév alapján Dombainak nevezte magát.

mohácsi vész után jelent meg Tolna megye birtokosai között Werbőczy István királyi kancellár, aki vagyonát ügyes házassági politikával és szerződésekkel gyarapította. Felesége, Werbőczy Örzse révén a vár Werbőczy Imre birtokába került. A török tőle foglalta el a döbröközi várával együtt az 1543–44. évi hadjáratban.

Dombó vára a 15. században élte fénykorát. A vár falai között 1514-ben felülvizsgálták Werbőczy Hármaskönyvét (Tripartitum), amelynek jelentős részét szerzője itt írta. Az 1517-ben kiadott mű négy évszázadon át döntően meghatározta Magyarországon a politikai és jogi gondolkodást. Ebben az egykori várban tartózkodott 1537-ben Tinódi Lantos Sebestyén. Itt szerezte „Jáson és Medea” című művét. A török hódítás után, az új közigazgatási rendszer szerint a budai pasalik (kormányzóság) koppányi szandzsákjának (kerület) egyik központja volt, s a török állandó katonaságot tartott benne.

A vár környékét 1683-ban a Bécs alól menekülő Ali Musztafa csapatai felperzselték. A török kiűzése után a várat felrobbantották, köveinek nagy részét széthordták. A lakosság az új település első házait a mai Kakasdombon emelte, majd innen terjeszkedett előbb északi, majd keleti irányba. 

A Dombóvár környékén gazdátlanná vált óriási területeket herceg Esterházy Pál nádor vásárolta meg, birtokközponttá tette, s ettől kezdve az Esterházyak 1944-ig fontos szerepet játszottak a település életében. Dombóvár igazi fejlődését a vasútépítés hozta meg. 1872-ben készült el az első, majd 1908-ra építették át Újdombóvárra a bátaszéki vonalat, ezáltal Dombóvár az ország egyik legfontosabb és legnagyobb vasúti csomópontja lett.

A mai Újdombóvár városrész kialakulása 1919-ben kezdődött, amikor az Esterházy-birtokból 200 kataszteri holdat kimértek 591 építési teleknek. A település 1945-re gyakorlatilag felépült. 1944december 1-jén bevonultak a szovjet csapatok. Dombóvár és Újdombóvár közigazgatási egyesítése 1946-ban történt meg. Az 1960-as1970-es években, az ötéves tervek keretében több üzemben korszerűsítésre és új üzemek létesítésére került sor. 1970április 1-jén Dombóvárt várossá nyilvánították. 1973május 19-én adták át a város legfőbb idegenforgalmi vonzerejét jelentő Gunaras termál-, és gyógyfürdőt.

Hétről-Hétre Dombóvár hirdetés