Keresés

Karcagi Hírmondó hirdetés!

Karcagi Hírmondó hirdetés 1

Karcagi Hírmondó hirdetés feladás

Kérjük töltse ki az alábbi mezőket!

Adja meg az elérhetőségi adatait: Név, email és telefonszám. Írja be a kért hirdetés szövegét. A kérésnél az alábbiakat tudja megadni: apró vagy keretes hirdetést szeretne, egyszer vagy többször jelenjen meg, és az milyen rendszerességgel, ha számlát kér adja meg a nevét, címét és adószámát!

Mi ezek alapján elküldjük önnek, hogy mennyibe kerül hirdetése és mikor tudna egjelenni. Ezután dönthet, hogy megfelel-e Önnek ez a lehetőség. Mindenképpen várja meg a választ, hogy mennyit is kell utalnia! A befizetés után jelenhet meg hirdetése!

Karcagi Hírmondó hirdetés megrendelés

Karcagi Hírmondó hirdetés 2

Karcagi Hírmondó hirdetés megjelenés

A Karcagi Hírmondó Újság több mint 25 éve szolgálja Karcag 19.000 lakosát és térsége vállalkozásait. Egyidejűleg nyomtatott és online megjelenéssel tájékoztatjuk a lakosságot a helyi eseményekről, információkról. Ez idő alatt nagyon sok partnerünk jelentette, jelenteti meg hónapról-hónapra hirdetését újságunkban. “A reklám az új évezred cégére.” A vásárlók látják, hogy vállalkozások, kezdeményezések gyorsan kifulladnak, megbízhatatlanná válnak. Hirdetőink folyamatos jelenléte azt üzeni, hogy Ők és csapatuk hosszú távon állandó és megbízható minőséget kínálnak. Ha szeretne nálunk hirdetni, örömmel vesszük keresését! Megjelenünk kéthetente, A/4 méretben, 12-16 színes oldalon, terjesztik Karcag közigazgatási határán belül postaládázva.

Nyomott példány:           2023. második félév  – Kéthetente 9.000 db

Terjesztett példány:       2023. második félév –  kéthetente  9.000 db

Györffy István Nagykun Múzeum  kiadó

Karcagi Hírmondó hirdetés terjesztés

Megjelenés:                                          Minden páratlan héten pénteken

Anyagleadás (fizetéssel együtt):       Adott héten hétfőn 12 óráig!

Karcagi Hírmondó hirdetési árak

Hirdetési tarifa:  

Apróhirdetés:      (max. 25 szó)

15 szavas                                            1339 Ft+áfa = 1.700 Ft                         15 szó kerettel                                   1732 Ft+áfa = 2.200 Ft                        15 szó kerettel és barna háttérrel    2125 Ft+áfa = 2.700 Ft              További karakterek                                14 Ft+áfa =       18 Ft/betű                       

Kiskeretes fekete-fehér oldalhirdetés

1/egység  41×30 mm                  4331 Ft+áfa =  5.500 Ft    (15 szó)

4/egység  86×60 mm                12598 Ft+áfa = 16.000 Ft   (40 szó)

Ha szeretne keretes hirdetést feladni,                                                     kérjük, vegye fel a kapcsolatot velünk!

Karcag (korábbi névalakjai Karczagújszállás, Kardszag(újszállás), Karczag) város Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében, a karcagi járás központja, a Nagykunság földrajzi, történeti és néprajzi kistáj legnépesebb települése. 36 863 hektáros kiterjedésével a vármegye legnagyobb közigazgatási területű városa, határának kiterjedése majdnem kétszerese a vármegyeszékhely, Szolnok 18 724 hektáros területének.

A település nevét a karcagi származású Németh Gyula turkológus-nyelvész fejtette meg 1922-ben. A név eredetijét adó szó – qarssaq – eszerint török eredetű, eredetileg pusztai rókát jelentett.

A napjainkban is használt településnév egytagú személynév eredetű földrajzi név. A település valószínűleg az egykori azonos nevű tulajdonosáról kapta a nevét, aki 1330 körül még élhetett; tőle származhattak e vidék kunkapitányai. Unokái, mint Bortohma és Fábiánsebestyén kunkapitányai 1400-ban váltották magukhoz a Karcag határába olvadt Hegyesbort. Karcag szállása nem ott volt, ahol ma a település épületei találhatóak: „Karcag telke” korábban a vasútállomás és a 4-es főút közötti részen feküdt.

Karcag első neve tehát Karcagtelke lehetett; a középkori község elnéptelenedése után a település még valamikor 1506 előtt immár Karcagújszállás néven a mai református templom körül éledt újjá. Nevének írásmódja többször változott, de 1879-ig megőrizte a kettős szóösszetételt, ami időnkénti elnéptelenedésre, majd újra telepedésre utal. Később Kardszag, Karczag, majd a 20. század közepe óta Karcag néven szerepel.

Az évezred utolsó évtizedében lezajlott rendszerváltás sem ment zökkenőmentesen. Az alföldi kisvárosokhoz hasonlóan Karcag is keresi a tovább fejlődés útját. Ezekről az évekről hűen tudósítanak a helyi képviselő testület kiadványai, a városi újságok, kalendáriumok, a Karcagi nyomda termékei, az intézményi, egyesületi és magán kiadású könyvek, a helyi tv.

Karcag napjainkban is betölti a Nagykunság központja szerepkört. Közigazgatásilag előbb a Karcagi kistérség, ma a Karcagi járás székhelye. Így rendezvényeit a környező települések látogatják, hagyományőrző tevékenységébe az egykori Jászkunság települései bekapcsolódnak. A térségi civil szervezetek (Nagykun Hagyományőrző Társulás, Kunszövetség stb.) munkájának köszönhetően a Nagykunság kulturális arculata történelmi hagyományokra épülő sajátos és gazdag. Kiemelkednek a Nagykunságra vonatkozó történeti és néprajzi, valamint a mezőgazdasági kutatások.

Karcagi Hírmondó hirdetés